הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין?

באמצעות הסכם גירושין יכולים זוגות המנהלים הליכי גירושין להסדיר את כל סוגיות הגירושין והפירוד שעליהם להסדיר כאשר הם נפרדים ובכלל זה, את סוגיות חלוקת הרכוש המשותף, משמורת הילדים, גובה המזונות וכד'. בחירה בדרך של עריכת הסכם גירושין לשם סיום קשר הנישואין והסדרת כל הסוגיות, הינה היעילה, החסכונית והקצרה ביותר, הן מבחינת עלויות כספיות והן מבחינת כוח נפשי הכרוך בקיום הליכים בבית המשפט.

מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין?

לאחר שחתמו הצדדים על הסכם הגירושין, יש לאשר את ההסכם באמצעות בית המשפט לענייני משפחה או באמצעות נוטריון, כאשר הדרך העדיפה והמומלצת יותר היא לאישורו בבית המשפט לענייני משפחה. בבואם של הצדדים לבית המשפט לענייני משפחה על מנת לאשר את ההסכם, קורא בית המשפט את סעיפי ההסכם אליו הגיעו הצדדים יחדיו ומוודא כי אלו עומדים בכפיפה אחת עם החוק וכי הצדדים ערכו את ההסכם באופן חופשי ובהבנתם המלאה את סעיפיו. לאחר שאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה, מקבל ההסכם תוקף של פסק דין לכל דבר ועניין.

איננו יודעים עדיין אם ברצוננו להתגרש או שבסופו של דבר ננסה לחזור לשלום בית. האם ביכולתנו לערוך הסכם גירושין?

בהחלט. בני זוג רבים המצויים בצומת דרכים ביחסיהם וטרם החליטו באופן סופי אם מעוניינים הם להתגרש, או שמא לתת ניסיון נוסף ליחסיהם, אך יחד עם זאת, מעוניינים להבטיח את מצבם החוקי והמשפטי במידה ויחליטו לסיים את הנישואין, יכולים לערוך הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, בו יעגנו את רצונם במתן ניסיון נוסף ליחסיהם ובמקביל יעגנו כבר את הסכמותיהם למקרה של גירושין במידה ויחליטו על כך בסופו של יום.

בדומה להסכם גירושין, גם את הסכם זה יש לאשר בבית המשפט לענייני משפחה או אצל נוטריון על מנת שיהיה לו תוקף משפטי מחייב.

מדוע כדאי לעשות הסכם גירושין אצל עורך דין?

הסכם גירושין כולל בו הסכמות בנוגע למרבית תחומי החיים של האדם – כלל הרכוש שלו, הילדים שלו, המשך השתכרותו וכד' ועל כן הינו בעל חשיבות מכרעת להמשך חייו של האדם. בשל חשיבותו הגדולה, יש לערוך את הסכם הגירושין באמצעות עורך דין הבקיא ומתמחה בתחומי המשפחה והגירושין, אשר יבטיח כי ההסכם יעמוד בקנה אחד עם הוראות החוק ויהיה המיטב ביותר עבור הצדדים וכמו כן, יאושר על ידי בית המשפט.

למשרדנו קיימת התמחות מיוחדת בהליכי גישור גירושין ובעריכת הסכמי גירושין מוצלחים. במסגרת הליכי הגישור המועברים במשרדנו ובזכות היכרותנו המעמיקה בתחום, מלבד המומחיות בסעיפי החוק היבשים והניסיון הרב בתיקי גירושין שאנו מביאים אתנו, מסתיים הליך הגישור בתוך מספר פגישות מועט, בסיומן מגיעים הצדדים לכדי הסכם, תוך חיסכון אדיר בזמן ובעלויות.

איך אדע כי ההסכם הוא באמת הוגן ואיננו מוטה לטובתו של אחד מן הצדדים?

עורך הדין המגשר העורך את הסכם הגירושין מחויב מתוקף תפקידו להיות ניטרלי ולהביא לכדי הסכם הוגן וצודק לשני הצדדים. תהליך הגישור עצמו הוא חסוי ועורך הדין מחויב לחיסיון מוחלט בכל הנוגע לדברים שנאמרו לו במהלך התהליך.

קראו עוד על תהליך גישור גירושין אצלנו באתר או צרו עמנו קשר במספר 09-9518222 ונשמח לענות על שאלותיכם.

סיון אלה-לוי, עו"ד ומגשרת משפחה מוסמכת.